Aktualności

„Patrzenie na fotografię rodzinną” Agnieszka Pajączkowska | warsztaty dla dorosłych | 22.08

Jak wygląda zadowolenie? A dobre życie? Czy da się je zobaczyć w rodzinnych zdjęciach? Czy patrząc na fotografię widzimy minioną rzeczywistość, czy raczej to kim sami jesteśmy?

Zapraszamy do udziału w warsztacie pracy z rodzinną fotografią wokół pojęcia „dobrostanu”. Osoby uczestniczące będą miały możliwość pracy z fotografiami ze zbiorów archiwalnych oraz własnymi zdjęciami rodzinnymi. Prosimy o przyniesienie na spotkanie 1-10 fotografii rodzinnych w postaci odbitek/wydruków.

Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, ul. Cystersów 19 (Park Oliwski)
zapisy: etnograf@mng.gda.pl lub tel. 58 552 41 39
zajęcia bezpłatne, liczba miejsc ograniczona

Agnieszka Pajączkowska – kulturoznawczyni, badaczka historii codziennych praktyk fotograficznych, kuratorka, edukatorka wizualna, animatorka kultury, autorka projektu i książki „Wędrowny Zakład Fotograficzny”, książki „A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi” (wspólnie z A. Zbroją) oraz książki „Nieprzezroczyste. Historie chłopskiej fotografii”. Dwukrotna stypendystka ministra kultury i dziedzictwa narodowego w obszarze sztuk wizualnych (2015 i 2020). W 2020 została laureatką Nagrody im. Beaty Pawlak i Nagrody im. Wiesława Kazaneckiego, była także nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody im. Stanisława Barańczaka.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: „Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku”.

logo ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego

admin„Patrzenie na fotografię rodzinną” Agnieszka Pajączkowska | warsztaty dla dorosłych | 22.08