Aktualności

Wystawa „Dysonans” | performance multimedialny | Projekt „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”

Zapraszamy na multimedialną wystawę fotografii pt. „Dysonans” studentek i studentów z naukowego koła fotograficznego f11 z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Odrealnienie, dysharmonia i poczucie niezgodności to główny motyw prac, którym towarzyszyć będą wrażenia słuchowe.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 12 sierpnia o godz. 21:00 na Kąpielisku Gminnym w Przywidzu (przy ul. Szkolnej).
Wystawa powstała we współpracy Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Wstęp wolny.

Na pokaz złoży się projekcja multimedialna abstrakcyjnych fotografii na pograniczu prac graficznych, którym towarzyszyć będzie podkład muzyczny. Fotografie zostały zrealizowane do tematu przewodniego jakim jest „Dysonans”. To wizualne wyrażenie uczuć związanych ze zmianami klimatycznymi. Prace mają na celu wzbudzenie niepokoju i skłonienie do refleksji nad rzeczywistością, w której obecnie funkcjonujemy. Zdjęcia przedstawiają zniekształcone i zmodyfikowane krajobrazy, przedmioty codziennego użytku, rośliny, czasem portrety. Są one odejściem od schematu i wykorzystują fotografię w zupełnie nowy sposób, odkrywają jej inny wymiar.

Prezentowane prace dostarczą wrażeń wizualnych, ale także słuchowych.
Terminem dysonansu w muzyce określamy interwał brzmiący niezgodnie dla ucha ludzkiego, ale czy może być on również odczuwany przy fotografii? Jest to jedno z pytań, które towarzyszyły autorkom i autorom podczas całego procesu twórczego.

Artystki i artyści: 
Alex Brzósko
Kacper Buńkowski
Zuzanna Grzybowska
Julia Grzywacz
Natalia Kolbiarz
Natalia Ławska
Zuzanna Odalanowska
Maria Piegat

Kuratorki: Zuzanna Grzybowska, Natalia Kolbiarz
Koordynatorka: Lucyn Kolendo
Kierownik projektu: Waldemar Elwart

Partnerzy wystawy: Wydział Rzeźby i Intermediów ASP Gdańsk, f11 koło naukowe kierunku Fotografia, Gminny Ośrodek Kultury w Przywidzu, Gmina Przywidz.

Promujemy ideę zero waste oraz postawy ekologiczne. Pielęgnujemy tradycje. Poznajemy z kulturą regionu oraz kulturą ludową innych krajów. Chcemy edukować przez sztukę i rękodzieło. Łączymy dzieci, młodzież i dorosłych z artyst(k)ami, twórczyniami i twórcami ludowymi oraz muzealni(cz)kami.

Wydarzenie bezpłatne, wstęp wolny.

Wystawa „Dysonans” realizowana jest w ramach projektu „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”, który jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

adminWystawa „Dysonans” | performance multimedialny | Projekt „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”